Pražský hrad

Pražský hrad

Otevírací doba: na webu PIS

Vstupné: na webu PIS

Jak se tam dostat: tramvají do stanice Pražský hrad

Další informace: www.praha-hrad.cz a hotel-golf.cz/prazsky-hrad...

Ubytování

Pražský hrad byl odedávna sídlem českých panovníků a nyní v něm sídlí prezident republiky. Byl založen v 9. století a rozkládá se na ploše 570 dlouhé a 130 metrů široké, díky čemuž je podle Guinessovy knihy rekordů největším hradem na světě.

Jeho součástí je mnoho historických budov včetně Katedrály sv. Víta, ve které jsou uloženy korunovační klenoty. V areálu se nachází několik pěkně udržovaných zahrad, jenž nabízí nádherné výhledy na historické centrum města. Od historicky nejcennější Královské zahrady ho dělí Jelenní příkop. Součástí areálu je také malebná Zlatá ulička.

Pěkný výhled na Prahu je z Hradčanského náměstí, kam vedou Nové zámecké schody. Vstup do hradního areálu ze všech stran střeží hradní stráž.

Nedaleko Pražského hradu si určitě nenechte ujít procházku malou  čtvrtí Nový svět, která má úzké uličky plné malebných zákoutí a kouzelných domků. Původně zde bydleli chudší obyvatelé Prahy, nyní je pro své kouzlo oblíbené mezi umělci, kteří zde čerpají inspiraci.

Autor fotografií: Michal Němejc - krasyprirody.cz -> fotoobraz Prahy

 DSC_2394.JPG DSC_5367.jpg
DSC_9277.jpg DSC_4077.jpgDSC_9809.jpg DSC_9923.JPG DSC_7270.JPG DSC_9776.jpg
Více fotografií na Krasyprirody.cz

Fotografie Prahy

  Tip    Zkrášlete si svůj domov pěkným fotoobrazem Prahy

(c) Michal Němejc  |  michal@kamvpraze.info  »  prodej fotografií

NÁŠ TIP: Vyrazte na Kokořínsko, lenošte na plážích Kalábrie a Menorcy, a nebo si prohlédněte fotografie. Naši fotografové jsou vám k dispozici.

Partneři webu:  Fotky Prahy, svatební fotograf, Panorama Prahy, Krásy Čech, Karlův most