Troja se může pochlubit jedním z nejkrásnějších barokních zámků v Čechách ze 17. století. Jeho hlavní sál zaujme rozsáhlou freskovou výzdobou na téma vítězství Habsburků nad Turky u Vídně
a vede z něj velkolepé, sochami vyzdobené, dvojramenné schodiště do krásného francouzského parku... více zde

Pražská botanická zahrada se nachází v krásné přírodě Trojské kotliny a pro veřejnost je otevřena teprve od roku 1992. Její součástí je i velmi pěkně udržovaná japonská zahrada a nedávno přibyla i pivoňková louka, která se nachází v areálu zásobní zahrady a je zatím přístupná pouze o víkendech... více zde

Troja je pro mnohé Pražany synonymem pro zoologickou zahradu, která byla založena už roku 1931 v členitém terénu Trojské kotliny. Na přibližně 50 hektarech si můžete prohlédnout přes 500 druhů zvířat. Zahrada je rozdělena na dvě části 50 metrů vysokou skalní stěnou, přes kterou vede 106 metrů dlouhá dráha lanovky... více zde

 

Troja

představuje oázu klidu v centru rušného velkoměsta, kterým Praha bezesporu je. Zapomeňte na práci a shon,
a relaxujte v překrásné přírodě, od které vás dělí jen pár minut cesty z centra stověžaté Prahy.

Troja kromě zachovalé přírody může nabídnout celou řadou atrakcí - najdete zde Trojský zámek, zoologickou zahradu, a botanickou zahradu s tropickým skleníkem Fata Morgana.

Troja je i místem výhledů na Prahu

Nad areálem botanické zahrady se nachází stráň s loukou a vyšplháte-li až nahoru k lesu, naskytne se vám nádherný panoramatický pohled na Prahu. Zvolíte-li naopak cestu na druhou stranu k Vltavě, můžete po Trojské lávce dojít na Císařský ostrov, kde se často pořádají různé jezdecké soutěže. Půjdete-li ještě dál, dojdete do Stromovky. Při troše štěstí můžete cestou zahlédnout známou kajakářku Štěpánku Hilgertovou, jak trénuje na Trojském kanále. Troja stojí rozhodně za návštěvu!

Jak se sem dostat?

Do Troje můžete přijet autem, přičemž lze využít hned několik placených parkovišť. Ty však o letních víkendech doslova praskají ve švech, a proto je v tuto dobu lepší využít autobusové linky 112, která vás za 10 minut doveze z Nádraží Holešovice přímo k Zoologické zahradě. Na cestu z druhé strany Vltavy můžete použít přívoz v Podhoří, který je součástí Pražské integrované dopravy a umožňuje i bezplatný převoz kol.

 

Nepřehlédněte: O víkendech a státních svátcích můžete v letní sezóně využít speciální autobusovou linku ZOO bus, která jezdí každých 10 minut za symbolickou 1 korunu tam i zpět, a to od 9.00 do 18.00 z Nádraží Holešovice. Cesta je rychlejší než linkou 112, neboť Zoo bus cestou nikde nestaví.

Troja - tropický motýl ve skleníku Fata Morgana

Troja - kaplička

Troja - zámek

Tygr v trojské ZOO

 

(c) Michal Němejc  |  michal@kamvpraze.info  »  prodej fotografií

NÁŠ TIP: Vyrazte na Kokořínsko, lenošte na plážích Kalábrie, a nebo si prohlédněte fotografie. Naši fotografové jsou vám k dispozici.

Partneři webu:  Fotky Prahy, Panorama Prahy, Krásy Čech, Karlův most